Интервјуа

интервјуа

Паункоски: Освоеното Гран При е сатисфакција и поттик да продолжам да работам, следен документарец ќе биде за Охрид во 60-те години

Паункоски: Освоеното Гран При е сатисфакција и поттик да продолжам да работам, следен документарец ќе биде за Охрид во 60-те години

Охрид, 1. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Охриѓанецот Љупчо Паункоски ја освои највисоката награда на Фестивалот на аматерски документарен…
Тодороска: Желбата да имам за себе уникатно парче ме натера рачно да изработувам накит, во последно време зголемен е бројот на ракотворци

Тодороска: Желбата да имам за себе уникатно парче ме натера рачно да изработувам накит, во последно време зголемен е бројот на ракотворци

Охрид, 17. октомври 2022 (ИНПРЕС) – Охриѓанката Билјана Тодороска создава накит и модни додатоци во техниката сутаж, техника…