Полицијата пронајде марихуана кај млад прилепчанец во Авто кампот „Градиште“

Полицијата пронајде марихуана кај млад прилепчанец во Авто кампот „Градиште“

Охрид, 28. јули 2021 (InPress) – На 27-ми јули 2021 година, во СВР Охрид приведен е 24-годишниот М.П. од Прилеп кај кого во Авто кампот „Градиште“ во Охрид била пронајдена марихуана.

– Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива