Во Охрид денес сончево и топло време со температура до 30. степени

Во Охрид денес сончево и топло време со температура до 30. степени

Охрид, 7. август 2021 (InPress) – Во Охрид денес сончево и топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

UV индексот ќе биде 9, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 30. степени.

– Следува период на стабилно, сончево и топло време. Особено топло ќе биде во понеделник и вторник кога максималната температура повторно ќе го достигне 40-тиот степен, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: InPress