ГРК Охрид подобар од Тиквеш на контролната средба

ГРК Охрид подобар од Тиквеш на контролната средба

Охрид, 26. август 2021 (ИНПРЕС) – Уште една победа за охридските ракометари во рамки на контролните мечеви.

На гостувањето во Кавадарци ја совладаа екипата на Тиквеш со 25-23 (9-15).

Токму Тиквеш ќе биде прв противник на „гладијаторите“ во новата суперлигашка сезона, што започнува на 8-ми септември. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива