ГФК ОхридЛихнидос дома го пречекува Тетекс

ГФК Охрид Лихнидос дома го пречекува Тетекс

Охрид, 17. септември 2021 (ИНПРЕС) – Охридските фудбалери ги продолжуваат натпреварите во Втората лига.

Во рамки на четвртото коло утре на домашен терен ќе ја дочекаат екипата на Тетекс. Натпреварот ќе се игра на градскиот стадион „Билјанини извори“ со почеток во 15:00 часот.

По три одиграни средби „рибарите“ имаат една победа и два порази. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива