Охридскиот театар гостува на фестивалот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

Охридскиот театар гостува на фестивалот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

Охрид, 5. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Народниот театар Охрид гостува на 55-от Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински” во Прилеп.

Охридскиот театар ќе настапи утревечер од 21:00 часот со претставата „Крик за љубов“ на Жозиен Баласко, во режија на Љупчо Ѓоргиевски.

Можно е да е слика од 1 лице, стоење и внатре

По неколку одложувања, оваа претстава ќе биде на репертоарот на театарот овој петок, 8-ми октомври, од 20:00 часот. Ќе се одигра во голамата сала на Центарот за култура „Григор Прличев“, пред ограничен број публика, согласно здравствените протоколи, а влезниот билет е 200 денари. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива