Нарушен јавниот ред и мир во угостителски објект во Охрид

Нарушен јавниот ред и мир во угостителски објект во Охрид

Охрид, 13. јануари 2022 (ИНПРЕС) – Синоќа, околу 21:00 часот во угостителски објект на булевар„Македонски просветители“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од А.Ј. врз Д.С.(18), двајцата од Охрид.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)(Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива