Во Охрид денес сончево време со температура до 5. степени

Во Охрид денес сончево време со температура до 5. степени

Охрид, 14. јанаури 2022 (ИНПРЕС) – Во Охрид денес претежно сончево време. Ќе дува слаб до умерен, етер од северозападен правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 5. степени.

– До понеделник ќе се задржи стабилно и суво време со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. В недела и понеделник ќе има услови за појава на утринска магла по одделни котлини, а во вторник се очекуваат локални врнежи од дожд и снег, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ИнПрес