Марко Пејчиноски во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Марко Пејчиноски во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 17. јуни 2022 (ИНПРЕС) – Младиот охридски пливачки херој Марко Пејчиноски е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Музичкиот избор на Пејчиноски во „Моите 3 омилени песни“ се песните: Come And Go на Juicy WRLD, Life Is Good на Future и Wants And Needs на Drake.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Пејчиноски падна на „Кога падна на Пирина“ на Next Time. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи.

извор: ИнПрес фото: ИнПрес