Прекин во водоснабдувањето на улицата „Гоце Делчев“

Охрид, 23. јуни 2022 (ИНПРЕС) – Дел од жителите на улицата „Гоце Делчев“ претпладнево се без вода.

Од охридски Водовод информираат дека се интервенира во водоводната мрежа на потегот од “Дрвара” до здружение на возачи, вклучувајќи ги и сите споредни улици.

Прекинот во водоснабдувањето ќе трае неколку часа. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива