Жанко ЗШ порачува: Почнете го денот со к’пење во чисто, бистро и не уринирано ејзеро, водата е бана

Жанко ЗШ порачува: Почнете го денот со к’пење во чисто, бистро и не уринирано ејзеро, водата е бана

Охрид, 30. јуни 2022 (ИНПРЕС) – Познатиот охридски радио водител, но и планинар и вљубеник во природата Жанко ЗШ Голабоски порачува: Почнете го денот со к’пење во чисто, бистро и не уринирано ејзеро, водата е бана.

– Ај убав ден да си имате, вели Жанко и додава дека сето ова го направил уште во раните утрински часови, после 06:00 часот, по што го започнува работниот ден на Супер радио и неговата емисија „Охриде, не бери гајле“.

Послушајте го советот на Жанко и ова лето повелете во преубавиот Охрид.

May be an image of lake and nature

May be an image of 1 person and lakeизвор: ИнПрес фото: Жанко ЗШ Голабоски