Во чест на празникот, бродот „Галеб“ вечерва ќе плови до манастирот „Св. Наум“ по симболична цена

Во чест на празникот, бродот „Галеб“ вечерва ќе плови до манастирот „Св. Наум“ по симболична цена

Охрид, 2. јули 2022 (ИНПРЕС) – По повод големиот верски празник Св. Наум Охридски – Чудотворец, бродот „Галеб“ вечерва ќе плови до манастирот „Св. Наум“ по симболична цена од 400 денари за повратен билет.

– Бродот поаѓа од пристаништето во Охрид во 19:30 часот, а сите заинтересирани можат да резервираат билет на телефонот 070/307-302, информираат од бродот.

извор: ИнПрес фото: архива