Кај 60 годишен охриѓанец пронајдена кеса со марихуана

Кај 60 годишен охриѓанец пронајдена кеса со марихуана

Охрид, 20. јули 2022 (ИНПРЕС) – Полицијата кај охриѓанец пронајде и одзезе кеса со марихуана.

– На 19-ти јули во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода С.М.(60) од Охрид. При преглед, извршен во автомобил што го управувал, полициските службеници пронашле и одзеле кеса со марихуана. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива