Полицијата пронајде марихуана кај 22-годишен штипјанец во Охрид

Полицијата пронајде марихуана кај 22-годишен штипјанец во Охрид

Охрид, 3. август 2022 (ИНПРЕС) – На 1. август 2022 година, во 22:00 часот, во граничната полиција на Регионален центар „Запад“, приведен е 22-годишниот К.А. од Штип.

 

– При преглед извршен врз него на улицата „Кленоец“ во Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа марихуана. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

извор: СВР Охрид фото: архива