Жителите од населба Расадник неколку часа без вода

Жителите од населба Расадник неколку часа без вода

Охрид, 5. август 2022 (ИНПРЕС) – Жителите од населбата „Расадник“ неколку часа без вода.

– Поради приклучување во мрежа на ново поставената линија на улицата „Карпош Војвода” , денес од 09:30 часот неколку часа без вода ќе бидат корисниците од населбата Расадник, информираат од ЈП „Водовод“ Охрид. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива