Приведен крадец во Охрид, затекнат по кражба во сместувачки објект

Охрид, 8. август 2022 (ИНПРЕС) – Приведен крадец од прилепско во Охрид, парите пронајдени и вратени на сопственикот.

– На 7-ми август 2022 година во 12:45 часот полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода С.Д.(51) од прилепското село Големо Коњари. По пријава од малолетник од прилепското село Големо Коњаре, тој бил затекнат непосредно по извршена кражба на пари од сместувачки објект во Охрид. Парите се пронајдени и вратени на оштетениот, а против сторителот, кој бил приведен во полициска станица, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива