Возило удри во велосипедист на кружниот тек кај ЕВН

Охрид, 11. август 2022 (ИНПРЕС) – Попладнево автомобил удри во пешак на малиот кружен тек наспроти ЕВН Македонија.

На местото на настанот излегоа припадници на полицијата, а интервенираше и Брзата помош. (Крај)

извор: ИнПрес фото: ИнПрес