Општина Струга има ново седиште

Општина Струга има ново седиште

Струга, 27. октомври 2022 (ИНПРЕС) – Струшката општинска администрација се пресели во нова зграда, на улицата „Партизанска“ до Мостот на Поезијата.

– За да излеземе во пресрет на барањата и потребите на нашите граѓани, започнавме со работа на нова локација во Струга. Општинската администрација се пресели во нова зграда, на улицата „Партизанска“, до Мостот на Поезијата. Отсега за сите Ваши барања и потреби повелете во новата зграда на институцијата, бидејќи старата зграда во моментов е нефункционална, информираат од општина Струга. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива