ГРК Охрид гостува кај актуелниот шампион Вардар

Охрид, 23. ноември 2022 (ИНПРЕС) – ГРК Охрид во следното суперлигашко коло гостува кај актуелниот шампион и двократен европски првак Вардар.

Без психолошко оптоварување патуваме за Скопје да одиграме со европскиот првак, вели предводникот на кадетите и младинците на ГРК Охрид, Наум Бабачев- Бабак.

Можно е да е слика од 1 лице и текст кој вели „" hu за двете екипи отворен натпревар пред паузата и период на генерални проби за плеј-оф пресметките на пролет. натпревари како OBOj co вардар се можност и мотив за што подобро издание на нашиот тим. без психолошко оптоваруване патуваме за скопје да одиграме co европскиот првак. рк.вардар. B 1961 наум бабачев бабак Vs охрид сабота, 26.11. @ 18:00“

– За двете екипи отворен натпревар пред паузата и период на генерални проби за плеј-оф пресметките напролет. Натпревари како овој со Вардар се можност и мотив за што подобро издание на нашиот тим, додава Бабачев.

Натпреварот ќе се одригра в сабота, 26-ти ноември, од 18:00 часот. Вардар е лидер на табелата со 33 бодови, „гладијаторите“ се трети со 21 бод. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива