Missing image

Нови експлозии во Донецк

Донецк, 9. август 2014 (ИНПРЕС) – Нови експлозии го потресоа источниот украински град Донецк, кој останува под контрола на членовите на самопрогласената Доњецка народна република.

Експлодирале силни експлозии на две различни локации. Според Градското собрание проектили биле истрелани во соседството, во североисточниот дел на градот.

Според портпаролот на Генералштабот на армијата, има загинати украински војници. Во моментов, бројот на жртвите останува непознат. (Крај)

извор: АФП фото: архива