Петок, 27-ми јануари неработен за припадниците на српската заедница

Петок, 27-ми јануари неработен за припадниците на српската заедница

Охрид, 25. јануари 2023 (ИНПРЕС) – Петок, 27-ми јануари ќе биде неработен ден за припадниците на српската заедница во Македонија.

Согласно со Законот за празниците, празникот Свети Сава е прогласен за неработен ден, информираат од Министерството за труд и социјална политика. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива