Денес цела Струга без вода

Денес цела Струга без вода

Струга, 16. март 2023 (ИНПРЕС) – Денеска прекин во водоснабдувањето на целата територија на општина Струга.

– Поради изведување работи од „ЕВН“ ќе биде прекинато водоснабдувањето на целата територија на општина Струга од 10:00 до 17:00 часот, информираат од ЈП „Водовод и Kанализација“ Струга. (Крај)

извор: ИнПрес фото: ИнПрес