Поради изведување на градежни работи, забрането паркирање на улицата „Марко Цепенков“

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Во текот на утрешниот ден на улицата „Марко Цепенков“ ќе се изведуваат градежни активности. 

– Со цел непречено и безбедно одвивање на активностите се молат сите учесници во сообраќајот да ја избегнуваат оваа улица и да не се паркираaт на истата, информираат од Општина Охрид. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива