В понеделник ќе се врши дезинсекција против комарци

В понеделник ќе се врши дезинсекција против комарци

Охрид, 9. јуни 2023 (ИНПРЕС) – В понеделник 12-ти јуни, ќе се врши дезинсекција против возрасни форми на комарци, информираат од Општина Охрид.

Дезинсекцијата ќе се врши на површина од 500 хектари на територијата на Општина Охрид. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива