Со специјална радио емисија и дарување крв, водителот Жанко ЗШ Голабоски го прослави роденденот

Со специјална радио емисија и дарување крв, водителот Жанко ЗШ Голабоски го прослави роденденот

Охрид, 16. мај 2024 (ИНПРЕС) – Со специјална радио емисија и дарување крв, водителот Жанко ЗШ Голабоски го прослави роденденот.

Утрово, во редовиот радио термин од 08:00 до 10:00 часот, Жанко го прослави неговиот роденден, но и 19-от роденден на емисијата „Охриде не бери гајле“ со колегите и слушателите на Супер радио, по што даруваше крв.

Роденденско крводарување🥰🥰🥰 – напиша Жанко во негов стил на Facebook.

извор: ИнПрес фото: Супер радио/Жанко ЗШ Голабоски