Казни за 470 лицa поради неносење на заштитна маска

Казни за 470 лицa поради неносење на заштитна маска

Скопје, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие (2-ри/3-ти јули) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 470 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19. (Крај)

извор: МВР фото: архива