Во Охрид денес променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 30. степени

Во Охрид денес променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 30. степени

Охрид, 1. август 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме.

УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 30. степени.

– Од недела ќе настапи повторно стабилизирање на времето, а дневните температури ќе бидат пониски за 5 до 6 степени, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ИнПрес