МВР регистрира 271 прекршоци за неносење лична заштита на лице

МВР регистрира 271 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Скопје, 1. август 2020 (ИНПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие, 31.07/01.08.2020 година, на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистриран е 271 прекршок.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19. (Крај)

извор: МВР фото: архива