Охридските ракометари денеска играат контролен натпревар со скопски „Аеродром“

Охридските ракометари денеска играат контролен натпревар со скопски „Аеродром“

Охрид, 25. август 2020 (ИНПРЕС) – Охридските ракометари денеска и утре ќе одиграат уште два контролни натпревари во рамки на подготовките за новата суперлигашка сезона.

Денеска „Гладијаторите“ играат со тимот на „Аеродром“ од Скопје, а утре ќе се сретнат со екипата на „Еурофарм Пелистер 2“.

И двата натпревари ќе ги играат на домашен терен. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива