Скопјанец физички нападнал лице од Охрид во авто кампот „Градиште“

Скопјанец физички нападнал лице од Охрид во авто кампот „Градиште“

Охрид, 14. септември 2020 (ИНПРЕС) – На 12-ти септември 2020 година во 18:00 часот, во авто кампот „Градиште“, 39-годишниот Б.Г. од Скопје, го нарушил јавниот ред и мир со карање и викање, а потоа со цврст дрвен предмет, физички го нападнал 49-годишниот Т.Д. од Охрид.

-Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива