МВР регистрира 600 прекршоци за неносење лична заштита на лице

МВР регистрира 600 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Скопје, 15. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие, 14/15.09.2020 година, на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 600 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19. (Крај)

извор: МВР фото: архива