Парични казни за 13 лица од Охрид и 19 од Струга поради неносење заштитни маски

Парични казни за 13 лица од Охрид и 19 од Струга поради неносење заштитни маски

Охрид, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 50 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид 13, Струга 19, Кичево 14 и Дебар 4).

-Ним им се издадени прекршочни платни налози за сторен прекршок по член 6 став 1 од Уредбата со законска сила за носење лична заштита на лицето заради спречување на ширење на заразната болест COVID-19, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива