Жител на Куратица физички нападнал соселанец

Жител на Куратица физички нападнал соселанец

Охрид, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – На 17-ти септември 2020 година, околу 20:00 часот во охридското село Куратица нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на З.Р. врз 41-годишниот Д.Ј., двајцата од истото село.

-Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива