Пожар во атарот на селото Мраморец

Пожар во атарот на селото Мраморец

Охрид, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – На 17-ти септември 2020 година, во атарот на охридското село Мраморец настанал пожар на површина со нискостеблеста вегетација.

-Пожарот е изгаснат со интервенција на Територијалната противпожарна единица од Охрид, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива