Пријава за жител на струшко Лабуништа кој се однесувал агресивно кон полициски службеник

Пријава за жител на струшко Лабуништа кој се однесувал агресивно кон полициски службеник

Струга, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – На 17-ти септември 2020 година, во 12:10 часот на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга, 27-годишниот Е.Д. од струшкото село Лабуништа го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеник, кој преземал мерки во сообраќајот.

-Против нарушителот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива