Прекин во водоснабдувањето на неколку охридски улици

Прекин во водоснабдувањето на неколку охридски улици

Охрид, 16. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Поради дефект на инсталација има прекин во водоснабдувањето на неколку охридски улици.

Денеска без вода ќе бидат жителите од улиците: „Славеј Планина“, булевар „Туристичка“ на потег од мини маркет до Билјанини извори и улица „Галичица“.

Прекинот ќе трае се до отстранување на дефектот, информираат од ЈП „Водовод“ Охрид. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива