Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 17. степени

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 17. степени

Охрид, 17. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец, во западните делови повремено ќе засилува.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 17. степени.

-Следува период на стабилно време, освен утре кога во западните делови ќе има повремен локален дожд. Ноќите ќе бидат студени, дневната температура до понеделник ќе биде во опаѓање, а потоа во благ пораст, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес