ГФК „Охрид Лихнидос“ денес на гости против „Кораб“ во Дебар

ГФК „Охрид Лихнидос“ денес на гости против „Кораб“ во Дебар

Охрид, 17. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Во рамките на осмото коло од Втората македонска фудбалска лига- запад, охридските фудбалери ќе се сретнат со екипата на „Кораб“ во Дебар.

Натпреварот ќе се игра денеска, 17-ти октомври 2020 година, без публика со почеток во 14:30 часот на градскиот фудбалски стадион во Дебар. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива