Во Охрид денес сончево време со умерена облачност температура до 17. степени

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност температура до 17. степени

Охрид, 29. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 17. степени.

-Утре и во сабота ќе има зголемена облачност со услови за локален дожд во северните и североисточните делови од земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, а дневните температури ќе опаднат за неколку степени. Потоа во наредните денови времето ќе биде претежно стабилно со пониски утрински температури, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ИнПрес