ГФК Охрид Лихнидос ремизираше против Велешта

ГФК Охрид Лихнидос ремизираше против Велешта

Охрид, 16. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Без голови и без победник заврши пресметката помеѓу ГФК Охрид Лихнидос и Велешта во рамки на 11-та рунда во Втора МФЛ.

Со бодот што го извлекоа на гостувањето кај Велешта, „рибарите“ моментално се шести на табелата со 16 бодови.

Нема достапен опис

Во следното коло ГФК Охрид Лихнидос на домашен терен ја пречекува екипата на Дрита. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива