ГРК Охрид вечерва игра со Пролет

ГРК Охрид вечерва игра со Пролет

Охрид, 17. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Охридските ракометари денеска ги продолжуваат натпреварите во Супер лигата.

Гостуваат кај екипата на Пролет, натпреварот е со почеток во 18:30 часот, а ќе може да се следи на YouTube каналот на РФМ.

„Гладијаторите“ досега од пет одиграни средби имаат исто толку победи и се лидери во групата А со 15 бодови. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива