Жител на струшко Октиси физички нападнал соселанец

Жител на струшко Октиси физички нападнал соселанец

Струга, 19. ноември 2020 (ИНПРЕС) – На 18-ти ноември 2020 година, година во 12:45 часот во струшкото село Октиси е нарушен јавниот ред и мир со физички напад извршен со метален предмет од страна на лицето А.М. врз 61-годишниот Ќ.И., двајцата од истото село.

-Против напаѓачот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива