МВР регистрира 722 прекршоци за неносење лична заштита на лице

МВР регистрира 722 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Скопје, 20. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие (19-ти/20-ти ноември) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 722 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со COVID-19. (Крај)

извор: МВР фото: архива