Во Охрид денес променливо облачно време со услови за локален дожд и температура до 7. степени

Во Охрид денес променливо облачно време со услови за локален дожд и температура до 7. степени

Охрид, 21. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно со услови за локален дожд.

Максималната температура во Охрид ќе достигне 7. степени.

– Поради продор на студен воздух од изутрина ќе дува умерен до засилен северен ветер. Преку денот понекаде на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотарен дожд. Од денес дневната температура значително ќе е пониска, а од утре повторно ќе биде стабилно, но со пониски утрински температури, кои во поголем дел од земјава ќе се спуштаат под -5 степени, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ИнПрес