Пожар во планинска викенд куќа кај струшките села Делогожда и Поум

Пожар во планинска викенд куќа кај струшките села Делогожда и Поум

Струга, 26. ноември 2020 (ИНПРЕС) – На 25-ти ноември 2020 година, околу 22:00 часот, случен е пожар во планинска викенд куќа за рекреација, лоцирана помеѓу струшките села Делогожда и Поум, изградена од месното население.

-Пожарот, во кој нема повредени лица, е изгаснат од Територијалната против пожарна единица во Струга, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива