Во Охрид денес променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 9. степени

Во Охрид денес променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 9. степени

Охрид, 18. декември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди и слаб ветер од северозападен правец.

Максималната температура во Охрид ќе достигне до 9. степени.

– Во следните денови продолжува периодот на стабилно и суво време со умерена до значителна облачност, по котлините со појава на магла, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ИнПрес