МВР регистрира 607 прекршоци за неносење лична заштита на лице

МВР регистрира 607 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Скопје, 18. декември 2020 (ИНПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие (17-ти/18-ти декември) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 607 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со COVID-19. (Крај)

извор: МВР фото: архива