Утре ждрепка за распоредот на мечевите во ракометниот плејоф

Утре ждрепка за распоредот на мечевите во ракометниот плејоф

Охрид, 29. декември 2020 (ИНПРЕС) – Утре напладне во Ракометната федерација на Македонија ќе се одржи ждрепката за распоредот на мечевите во плејофот.

ГРК Охрид со перфектна завршница на есенската полусезона во Супер лигата обезбеди место во плејофот. „Гладијаторите“ постигнаа 12 победи на исто толку одиграни натпревари.

Друштво на Охрид му прават Вардар, Еурофарм Пелистер, Металург, Бутел Скопје, Пролет, Струга и Еурофарм Пелистер 2. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива