Од четврток Србија го укинува задолжителниот ПЦР тест за македонски државјани

Од четврток Србија го укинува задолжителниот ПЦР тест за македонски државјани

Скопје, 12. јануари 2021 (ИНПРЕС) – Од четврток, 14-ти јануари, Србија ќе го укине задолжителниот ПЦР тест за влез во државата за македонските граѓани.

Српската премиерка Ана Брнабиќ за ова телефонски го информирала македонскиот премиер Зоран Заев.

– Со ова повторно ќе се обезбеди реципроцитет и обострана непречена комуникација меѓу граѓаните на двете земји, стои во соопштението од владината прес служба. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива