Пријава за охриѓанец кој физички ги нападнал сопругата и синот

Пријава за охриѓанец кој физички ги нападнал сопругата и синот

Охрид, 17. февруари 2021 (InPress) – На 16-ти февруари 2021 година во СВР Охрид, пријавен е физички напад извршен од страна на 55-годишниот Е.Б. врз неговата сопруга и синот.

– Напаѓачот е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива